Zavěsit se do změny

16/11/2023
Karta Viselce mi vždy připomínala postavu Blázna hlavou dolů. A pokud je Blázen symbol nového začátku, kdy se milá duše pouštíš do něčeho nového a jdeš do neznáma... pak Viselec (karta, která začíná druhou polovinu Velké arkány) tě nutí udělat inventuru ve všem, co jsi započala.

Můžeš tento stav vnímat jako zastavení, brzdu. Mít pocit, že se proti tobě všechno spiklo a ať děláš, co děláš, nejde to. Hlavou zeď neprorazíš (no, možná ano, ale bude to mít za následek pěknou bouli na hlavě🤕)

🌿Otoč úhel pohledu. Koukni na spirálu na obrázku - vystoupala jsi až nahoru, to je skvělé. Teď visíš hlavou dolů a máš pocit, že jsi opět na začátku. Proč ptáš se? Proč mám opět stoupat tou samou cestou?


🌿Nebude to ta samá cesta. Větve, které jsi předtím prosekala, už tam nebudou. Nepotkáš ani balvany, které jsi už odvalila. Osvěžíš se u studánky, kterou jsi předtím objevila.


🌿Zato tam najdeš nové věci a naučíš se nové lekce. Ty, na které jsi předtím neměla prostor a sílu. Vykonáš věci, na které jsi zapomněla. Možná zjistíš, že jsi svou vizi chceš ještě upravit, vylepšit, nebo úplně změnit.


🌿A je to úplně v pořádku, protože každý den jsi jiný člověk. Ty nejsi neměnná bytost, ty jsi proces a změna. Milovat sebe v procesu změn - to je kouzlo sebepřijetí.